Łączy nas idea taka: DACH nad głową Ponuraka!

Szanowni Państwo!

Nasza fundacja niebawem skończy roczek. Wiele się dla nas wydarzyło w 2014 roku.

Nasza pierwsza inicjatywa, zbudowania we wsi placu zabaw dla dzieci, zgłoszona w konkursie Fundacji AVIVA: „To dla mnie ważne” spotkała się ze wspaniałym odbiorem z Państwa strony ale także ze strony jury konkursowego. Dzięki grantowi specjalnemu, jaki otrzymaliśmy od Fundacji AVIVA nasze ponurzyckie dzieci cieszą się dziś jedynym w okolicy placem zabaw. Udział w tym konkursie bardzo nas uskrzydlił! Uwierzyliśmy, że wspólnymi siłami, łącząc się wokół jakiejś ważnej dla nas sprawy jesteśmy w stanie zmieniać nasze otoczenie na lepsze.

Dlatego wspólnie z mieszkańcami naszego sołectwa startujemy w kolejnym ogólnopolskim konkursie Fundacji Banku Zachodniego WBK: „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Nasz projekt o nazwie: „Łączy nas idea taka: DACH nad głową Ponuraka!” ma na celu pozyskanie środków na remont dachu naszego poszkolnego budynku. Stara szkoła w Ponurzycy to miejsce wyjątkowe, opisywane w przewodnikach turystycznych Mazowsza. Budynek ma dla nas wartość historyczną i sentymentalną, bo wybudowany w czynie społecznym przez poprzednie pokolenia Ponurzyczan na przełomie lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Architekturą nawiązuje do pięknego stylu otwockiego, położony, podobnie jak Ponurzyca, na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Budynek ten jest jedynym zadaszonym miejscem, gdzie mieszkańcy Ponurzycy, niezależnie od wieku, mogą się spotykać i organizować różne wydarzenia.

Niestety brak środków na remont szkoły… Dach wymaga natychmiastowej naprawy: jeśli takiej nie przeprowadzimy, za parę lat budynek może być już nie do odratowania. Bardzo nam zależy na zachowaniu historii i charakteru tego miejsca. Chcemy by pełnił on swoje dotychczasowe funkcje: integracyjne, kulturowe i edukacyjne. Dlatego startujemy w konkursie Fundacji Banku Zachodniego WBK: „Tu mieszkam, tu zmieniam” i chcemy wziąć sprawy w swoje ręce!

Jeśli nasza inicjatywa znajdzie się wśród 305 projektów dopuszczonych do głosowania internetowego, będziemy prosić ponownie o Państwa głosy już w grudniu! Więcej szczegółów niebawem! Pozdrawiamy i dziękujemy za Państwa wsparcie.

Zofia Gajewska

Prezes Fundacji Centrum Edukacji i Aktywizacji Społecznej z siedzibą w Ponurzycy

 

logo projektuProjekt graficzny: Agnieszka Soszyńska, mieszkanka Ponurzycy

 

 

 

 

 

Reklamy