Ludzie dla zwierząt, zwierzęta dla ludzi.

We wrześniu ruszył kolejny projekt: „Ludzie dla zwierząt,zwierzęta dla ludzi”, prowadzony przez młodych mieszkańców gminy Celestynów wspólnie z Fundacją CEAS. Od maja ponad 20 uczniów obecnych drugich klas gimnazjum w Celestynowie brało udział w tworzeniu projektu „pro zwierzęcego” po to by wystartować w ogólnopolskim konkursie: Programie Równać Szanse 2014. Udało się! Projekt znalazł się wśród 26 dofinansowanych (na 138,które startowały z całej Polski).

Głównym partnerem w projekcie jest schronisko dla bezdomnych zwierząt w Celestynowie. Poprzez nasze działania chcemy zwrócić uwagę społeczności lokalnej na problem bezdomności zwierząt, chcemy promować postawy „pro zwierzęce” poprzez konkursy, psi wolontariat, spotkania, broszury, artykuły, psią adopcję i wiele innych.

W Programie Równać Szanse chodzi o to, by dać młodym ludziom z małych gmin przestrzeń do samodzielnego działania, zdobywania umiejętności społecznych, tak jakich skuteczne planowanie, skupianie uwagi społeczności, w której żyją wokół ważnych i aktualnych problemów społecznych.

Zachęcamy do śledzenia poczynań grupy 24 wrażliwych, pełnych pomysłów i zapału młodych osób, mieszkańców gminy Celestynów na stronie:

https://psyjdzpomnie.wordpress.com/

oraz na fanpage fb:

https://www.facebook.com/psyjdzpomnie?fref=ts

Projekt współfinansowany przez Polsko Amerykańską Fundację Wolności administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Równać Szanse 2014.

RS2_logo Logo-PAFW Logo_PFDiM

 

 

 

 

 

Równać Szanse_młodzi

 

Reklamy