Ponurzyca na wesoło

Z wielką radością i dumą informujemy iż nasza ponurzycka inicjatywa zbudowania we wsi placu zabaw została doceniona spośród ponad 400 projektów przez Grantodawcę: Fundację Aviva, w konkursie http://www.todlamniewazne.pl  Jury przyznało na ten cel 15 000 zł. Załączamy komunikat prasowy Fundacji AVIVA.  Wszystkim, którzy, głosując na nasz projekt, przyczynili się do tego sukcesu – serdecznie DZIĘKUJEMY!

To dla mnie wazne – 6 laureatów pierwszej edycji konkursu grantowego Fundacji Aviva

projekt_Agnieszka Soszyńska z PonurzycyProjekt graficzny autorstwa mieszkanki Ponurzycy Agnieszki Soszyńskiej.

Sukces czy nie – sukces. Czas na podsumowanie.

Szanowni Internauci, Drodzy Sympatycy Ponurzycy!

Jak wiecie, w lutym br roku wystartowaliśmy w naszym pierwszym ogólnopolskim konkursie Fundacji AVIVA: ” To dla mnie ważne”. Przez 37 dni walczyliśmy o głosy wśród internautów na naszą lokalną inicjatywę: „Ponurzyca na wesoło” – inicjatywę zbudowania we wsi Ponurzyca placu zabaw dla dzieci. Głosowanie właśnie się zakończyło.

Jest już pewne, że w pierwszej dwudziestce projektów, które dostały największą ilość głosów się nie znajdziemy. Szanse na zdobycie środków na wybudowanie placu zabaw w Ponurzycy, w ramach środków Fundacji AVIVA są niewielkie. ALE wokół naszej inicjatywy bardzo dużo się zadziało!

Zebraliśmy prawie 5 0 0 0 głosów, co jak na Ponurzycę, która liczy sobie niewiele ponad 300 mieszkańców, to niezwykły wynik. Na ponad 430 zgłoszonych projektów z całej Polski, nasza „Ponurzyca na wesoło” zajęła 44 miejsce, zaś 5 wśród 67 projektów zgłoszonych tylko z Mazowsza. Ten wyniki robią wrażenie!

Ale tu nie chodzi tylko o 4818 kliknięć w komputerze! Tu chodzi o coś więcej: uśmiech dzieci z małej, trochę zapomnianej wsi na Mazowszu, dowód dla nich na to, że ich rodzice, sąsiedzi, przyjaciele, przyjaciele przyjaciół codziennie walczyli o coś, co dla nich jest bardzo ważne! Tu chodzi także o nowe pomysły (nasza akcja dała nam pomysły na kolejne, przyszłe działania), nowe oddolne inicjatywy: ktoś zaprojektował pamiątkowy kubek z naszej akcji, ktoś zebrał rysunki od dzieci, ktoś zaproponował pomoc przy montażu placu zabaw. I wreszcie chodzi o Wasze wsparcie, całymi rodzinami – połączyła nas pewna wspólna sprawa! Na naszą Ponurzycę głosowali nie tylko mieszkańcy miejscowości, internauci z Polski, ale także ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Japonii, Kanady (może jeszcze z innych miejsc na ziemi:)   To są wszystko wartości dodane, dla których warto było wziąć udział w tym konkursie! DZIĘKUJEMY WAM ZA TO!

Dodatkowo o Ponurzycy zaczęto mówić i pisać w mediach. Napisały o nas wszystkie lokalne gazety (Linia Otwocka, Tygodnik Regionalny, Celestynka), najważniejsze lokalne serwisy (Urząd Gminy Celetynów, Starostwo Powiatowe Otwock, Nadleśnictwo Celestynów). I wreszcie ukazał się o nas 17 marca artykuł w ogólnopolskim tygodniku DO RZECZY, a także 17 marca mieliśmy okazję opowiedzieć o naszej inicjatywie w Radio dla Ciebie. Link do nagrania: http://www.rdc.pl/publikacja/popoludnie-rdc-o-ponurzycy-referendum-na-krymie-i-polskich-reportazach-xx-wieku/

Działo się i dziać się będzie nadal! Trudno nam sobie wyobrazić, że po tym wszystkim plac zabaw nie powstanie! Jeśli nie dzięki AVIVie, to będziemy szukać inne źródła sfinansowania pierwszego, jedynego do tej pory miejsca spotkań i zabawy dla dzieci i naszej społeczności lokalnej. Póki co do 18 kwietnia czekamy na decyzję z Fundacji AVIVA.

Zachęcamy Was do śledzenia dalszych naszych działań w ramach Fundacji CEAS na naszej stronie http://www.ceas.edu.pl praz na facebooku: https://www.facebook.com/fundacjaceas

Z pozdrowieniami i wyrazami wdzięczności,

Zofia Gajewska

Prezes Fundacji Centrum Edukacji i Aktywizacji Społecznej (CEAS)

 

 

 

Wspomnienia z naszej akcji:

 

 

 

kubki_3

CAM00768CAM00779

Reklamy